מגוון הטיפולים » שיקום הפה
לחץ להגדלה

 שיקום הפה


שיקום הפה הינו תחום העוסק בשחזור המשנן הטבעי שנפגע, השלמת חסר שיניים והשבת התיפקוד והאסתטיקה למשנן הקיים.

קיימת חשיבות מכרעת לאבחון מצב הפה וקביעת תוכנית טיפול. החלטה שגויה, התעלמות מהמצב בפה ושאינה מתיחסת למכלול הגורמים המשפיעים על חלל הפה, עלולה לגרום לכשלון הטיפול ולנזקים בריאותיים רבים וקשים.

חוסר שן טבעית יכול להיות משוקם בשתי דרכים עיקריות: גשר ושתל.


גשרים


בחסר שן טבעית, ניתן להשלים את החלל שנוצר על ידי גשר. בטכניקה
 זו ניתן לקבל במהירות רבה תוצאות אסתטיות ותיפקודיות מעולות, תוך
היסמכות על השיניים הסמוכות לחסר.


השתלות שיניים


כאשר קיים חסר שיניים, ולא ניתן להיסמך על שיניים קיימות כבסיס לביצוע השיקום, ניתן להיעזר בשתלים. השתל העשוי טיטניום המיוצר בתנאי היגיינה  מחמירים, מוחדר ללסת ומהווה בסיס לבניית כתרים, גשרים, לתמיכה בתותבות ועוד.


שיקום פה באמצעות שתלים מאפשר השלמת שיניים, החל משן בודדת ועד שיקום פה מלא וקבוע של לסתות מחוסרות שיניים!

בשיטה זו השתל המשוקם משלים את השן החסרה, מבלי לפגוע בשיניים סמוכות.


מרפאת שיניים 4smiles מעניקה טיפול שיקומי על ידי מיטב הרופאים, בעלי נסיון רב, כולל מומחה לשיקום הפה, ברמה מקצועית גבוהה וביעילות מקסימלית, תוך שימוש בחומרים הטובים ביותר ובטכניקות מתקדמות.


סתימות


סתימות הינן טיפול נפוץ, שמטרתו שימור השן, שנפגעה מסיבות שונות כעששת או שבר הנובע כתוצאה ממכה חזקה. בעת הכנת סתימה, רופא השיניים מסלק את הריקבון מתוך השן וממלא את החלל שנוצר בחומר מילוי. 

                                                                  
לשיפור מראה השיניים ניתן, כיום, להיפרד מ"סתימות הכסף" ולהחליפן בסתימות בצבע השן. התוצאה המתקבלת היא אסטטית וחומר המילוי רגיש פחות לשינויי טמפרטורה שאופייניים לסתימות המתכתיות. כמו כן נמנעת אפרוריות השן, הנובעת  מהשתקפות הסתימה האפורה. בנוסף, חומרים אלו, הנדבקים לשן, עוזרים במניעת שברים בשן, שכן אז השן והשחזור "מתמודדים" עם העומס כחטיבה אחת. הכנת החלל למילוי בחומר הלבן, דורש פחות "הקרבה" של חומר שן, בשל אופן התקשרות החומר לשן ולכן שומר על שלמות החלקים הבריאים שלה.


סתימות לבנות בנויות מתערובת של חומר פלסטי ומחלקיקי זכוכית. שחזורים אלו דורשים מיומנות גבוהה של הרופא המטפל ומשך זמן גדול יותר לביצועם. במהלך הטיפול, רופא השיניים ינקה את איזור החלל, ימרח עליו חומצה, שתפקידה לכרסם את שטח פני השן, כך שיהוו מקור אחיזה טוב יותר לחומר הסתימה,  וימרח מעט "דבק" בתוכו. אחריו יוסף חומר המילוי במנות קטנות. כל שכבה שכזו תוקשה ע"י מכשיר מיוחד, הפולט אורך גל כחול. כאשר הרובד האחרון התקשה, הרופא מעצב את שטח פני השחזור, על פי קווי המתאר של השן הטבעית.


מהו כתר?


על שיניים, שהנזק שנגרם להם נרחב, שעברו טיפולי שורש או שכותרתן הרוסה ברובה, ויש חשש ששרידי השן יתפוררו או שהסתימה "תיפול", מומלץ ל"הלביש" כתר. הכתר בנוי ככיפה, החובקת את השן ובכך מונעת את שבירתה. הכתר זהה בצורתו ובצבעו  לשן  טבעית.


בכדי שניתן יהיה לשים על השן כתר על הרופא להשחיז את השן – להקטין אותה עפ"י עקרונות מסויימים, כך שהיא תאפשר את אחיזת הכתר. הכתר מודבק לשן עם דבק מיוחד.


הכתר הנפוץ, כיום, הוא כתר חרסינה מאוחה למתכת. זהו כתר, שבסיסו סגסוגת של  מתכות, והוא מצופה חרסינה. כתר מסוג זה, עלול, עם הזמן, ליצור הילה כחולה בצוואר השן ובקו החניכיים או ששוליו עלולים להיחשף, ואז יתקבל מראה שאינו אסתטי.

 לעומתו, כתר חרסינה מלא זהו כתר העשוי מחרסינה בלבד. התוצאות האסתטיות טובות יותר עמו וניתן לחקות שן בעזרתו בצורה אופטימאלית על כל מאפייניה.*  שם:
*  טלפון:
*  אימייל:

הודעה:


דוא"ל

4smiles@4smiles.com

טלפון

          09-7740783

          09-7724895

פקס

          09-7728387


כתובת

מרכז גירון

ז'בוטינסקי 5, רעננה

קומה ראשונה, חדר 124